Jak wysłać pismo na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Urzędu Miasta Włocławek
Zgodnie z ustawą o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2013 r., poz. 235) oraz rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie sporządzania pism w formie dokumentów elektronicznych, doręczania dokumentów elektronicznych oraz udostępniania formularzy, wzorów i kopii dokumentów elektronicznych (Dz. U. z 2011 r. Nr 206, poz. 1216) pragniemy poinformować, że Urząd Miasta Włocławek uruchomił Elektroniczną Skrzynkę Podawczą, działającą w ramach opracowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP).
Adres skrytki odbiorczej Urzędu Miasta Włocławek w serwisie ePUAP:
/umwloclawek/skrytka
W celu złożenia dokumentu elektronicznego należy wypełnić formularz i opatrzyć go bezpiecznym podpisem elektronicznym wygenerowanym w oparciu o certyfikat kwalifikowany wydany przez dowolnego polskiego wystawcę lub przy użyciu profilu zaufanego.
Maksymalny rozmiar dokumentu elektronicznego wraz z załącznikami możliwy do doręczenia za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej nie powinien przekraczać 150 MB.
Metody dostarczania dokumentów elektronicznych do Urzędu Miasta Włocławek:
- Dokumenty można przekazywać poprzez wypełnienie formularza bądź dołączenie podpisanego dokumentu on-line na stronie Elektronicznej Skrzynki Podawczej.
- Dostarczenie dokumentu podpisanego bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą kwalifikowanego certyfikatu lub przy użyciu profilu zaufanego poprzez pocztę elektroniczną na adres: poczta@um.wloclawek.pl. Jednocześnie informujemy, że wysłanie dokumentów tą drogą nie zapewnia uzyskania urzędowego poświadczenia odbioru. Takie poświadczenie można uzyskać przekazując dokument drogą wymienioną w punkcie 1.
- Dostarczenie dokumentów w godzinach pracy Urzędu Miasta Włocławek do Biura Obsługi Mieszkańców, znajdującego się na Zielony Rynku 11/13 może nastąpić na następujących rodzajach nośników danych:
- – pamięć masowa USB
- – płyta CD, DVD
- Rodzaje nośników danych, na których może zostać zapisane urzędowe poświadczenie odbioru:
- – pamięć masowa USB
- – płyta CD, DVD
Wymagania dla dokumentów elektronicznych dostarczanych do Urzędu:
- dokument elektroniczny doręczany na informatycznym nośniku danych jest przekazywany odbiorcy wraz z tym nośnikiem
- dokumenty elektroniczne muszą być podpisane podpisem elektronicznym osoby identyfikowanej w sposób określony w art. 20a ust. 1 ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne:
„art. 20 a ust. 1 Identyfikacja użytkownika systemów teleinformatycznych udostępnianych przez podmioty określone w art. 2 następuje przez zastosowanie kwalifikowanego certyfikatu przy zachowaniu zasad przewidzianych w ustawie z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym (Dz. U. Nr 130, poz. 1450, z późn. zm.), lub profilu zaufanego ePUAP.”
- formaty danych, w jakich zapisuje się załączniki dodawane do pism:
- txt, rtf, pdf, doc, docx odt, xls, xlsx, ods,
- jpg (jpeg), gif, tif (tiff), png, svg,
- xml,
- maksymalny rozmiar dokumentu elektronicznego wraz z załącznikami, możliwy do przesłania za pomocą poczty elektronicznej nie powinien przekroczyć 20 MB,
- pisma skierowane na adres poczty elektronicznej Urzędu traktuje się jako przesyłki złożone w trybie niewymagającym potwierdzenia wniesienia podania, w szczególności takiego, o którym mowa w art. 63 par. 4 Kodeksu postępowania administracyjnego lub art. 168 par. 4 Ordynacji podatkowej,
- dokumenty lub nośniki zawierające oprogramowanie złośliwe będą automatycznie odrzucane i nie zostaną rozpatrzone.