Kampania „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku”

Cykliczna kampania edukacyjno-społeczna realizowana przez Fundację PlasticsEurope Polska pt. „Plastik nie do pieca – piec nie do plastiku” porusza problem zanieczyszczenia powietrza, który doskwiera szczególnie w sezonie grzewczym.

Główne przesłanie tej kampanii ma uświadomić lokalnej społeczności, że – spalając plastik – nie tylko marnujemy surowiec do recyklingu, ale także emitujemy do powietrza pyły i inne szkodliwe substancje, przyczyniając się do zwiększenia zanieczyszczenia powietrza w najbliższym otoczeniu, szkodząc sobie i innym.

Niestety, świadomość negatywnych skutków spalania m.in. plastików w piecach czy przydomowych kotłowniach jest w społeczeństwie ciągle bardzo niska.

Więcej informacji w załączniku oraz na stronie: https://www.plasticseurope.org/pl/newsroom/aktualnosci/plastik-nie-do-pieca-piec-nie-do-plastiku

Załączniki

Informacje

Rejestr zmian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>